Virtuali valiuta pripažįstama trumpalaikiu turtu.
Lietuva tapo viena pirmųjų valstybių pasaulyje, sureagavusi į kriptovaliutų įtaką finansų rinkoms bei parengusi oficialų operacijų, susijusių su kriptovaliutų apyvarta, apmokestinimo paaiškinimą.
Dažniausiai minimos kriptovaliutos – bitcoin, ethereum, ripple, litecoin, NEM, Monero ir kitos. Mokesčių požiūriu, kriptovaliuta visada bus laikomas toks instrumentas, kuris savo savybėmis bus analogiškas šioms kriptovaliutoms. Tam tikrais atvejais kriptovaliuta, mokesčių požiūriu, gali būti pripažintas ir kitoks instrumentas, pavyzdžiui, tam tikros rūšies žetonas. Pelno mokesčio ir Gyventojų pajamų mokesčio įstatymų požiūriu pagal vykdomų sandorių turinį ir ekonominę prasmę, kriptovaliuta pripažįstama trumpalaikiu turtu, kuris gali būti naudojamas kaip atsiskaitymo priemonė už prekes ir paslaugas arba laikomas parduoti, o PVM tikslais kriptovaliuta laikoma tokia pat valiuta kaip eurai, doleriai ir pan.
Virtuali valiuta pripažįstama trumpalaikiu turtu, tačiau, kai įmonė parduoda ar iškeičia šią valiutą, laikoma, kad ji gauna apmokestinamąsias pajamas.